SWAP aneb výměna věcí

V jedné rodině zabírá místo ve skříni, ve druhé může být vytouženým kouskem v šatníku/hračkou/knihou. Žijeme zavaleni věcmi, které nepotřebujeme nebo nepoužíváme, přitom ještě mohou sloužit.

Nekupujme nové zboží, ale využívejme to, co už někdo má a prodlužujme tak životnost věcí, které se mnohdy vyráběly na druhé straně zeměkoule.

Díky výměně, neboli tak zvanému SWAPu, získáte věci s příběhem, ušetříte svoji peněženku, planetu, i nervy.

Třetí SWAP v Jasmínce bude zaměřený na: knihy pro děti i dospělé

Proberte své knihovny i knihovničky svých dětí. Co už vás nebaví nebo máte přečteno mnohokrát a znáte skoro nazpaměť, přineste k nám. Přijímáme pouze knihy neponičené, v dobrém stavu. Takové, aby byla radost v nich listovat.

Věci noste do Jasmínky nejpozději do 11. 9. 2020, nebo v rámci Líšeňského rodinného festivalu průběžně.

Porozhlédněte se po prostoru, kde budou vyskládány knihy od ostatních, určené k výměně. Vyberte si, co se vám zalíbí a při odchodu zaplaťte dobrovolný příspěvek za odnesené knihy. Poplatek slouží k pokrytí organizačních nákladů.

Co nenajde nového majitele, bude věnováno do dobročinného obchůdku nadace Veronica nebo Šuplig, případně vhodným organizacím.

Kdy: sobota a neděle 12.–13. 9. 2020; 10:00–17:00 v rámci Líšeňského rodinného festivalu v koridoru areálu obchodu a služeb Kotlanka
Cena: zdarma/dobrovolný příspěvek
Věk: celá rodina
Kapacita: neomezená
Organizuje: Lucie Blísová

Přihlášení:

Není nutné se předem přihlašovat.