Líšeňský  rodinný festival je náš vlastní dílčí projekt, jehož cílem je podpora celé rodiny
V rámci programu je zajištěna společná zábava pro dospělé i děti (divadla, koncerty, vystoupení, soutěže, vyrábění, malování na obličej, rukodělné stánky)                                                                                                                            

Dospělí se mohou účastnit celého programu s dětmi (kromě případných vybraných přednášek).

Projekt podporuje rozvoj komunity v Líšni.
Právě na festivalu mají lidé možnost se na programu navzájem blíž seznámit v rámci různých zájmových skupin a do komunitních pravidelných akcí se posléze zapojit. Rozvoj komunity podpoří návštěva festivalu jako příležitosti pro setkávání sama o sobě.

Sekce dobrovolníků, která se tvoří při plánování a následné organizaci, je zvláštní kapitola, jelikož dobrovolnická činnost je jedna z nejlepších forem, jak rozvinout občanskou angažovanost místních a zároveň podpořit každého jedince v tom, co umí a může nabídnout.

IV. LÍŠEŇSKÝ RODINNÝ FESTIVAL

Vzpomínáte si na minulé ročníky, kdy jste se mohli s dětmi přijít bavit na rodinný festival organizovaný Jasmínkou za spolupráce KCL a Kamzíků v prostorách komplexu Kotlanka? Akci si můžete připomenou v naši fotogalerii.

Za finanční podpory MČ Brno – Líšeň; za materiální podpory kavárny Kafe Mlýnek, Líšeňského pivovaru a firmy Nekupto jsme si užili spolu s mnohými z vás velice příjemný a pohodový první ročník. Program byl zábavný i vzdělávací, na své si přišli děti i dospělí.

V sobotu 9.9.2022 se můžete těšit na další ročník!
Čeká vás Malá medvědí pohádka divadla Zdeňka Ševčíka –  pro nejmenší diváky formou hravého alternativního loutkového divadla. Velká barevná výprava a výtvarně jedinečné loutky, vše doplněno překrásnou hudbou a profesionálními hereckými výkony.
Vystoupení taneční skupiny Friday Dancers. Všichni se jistě dobře pobavíte na kouzelnickém vystoupení Michala Ondřeje. A užijete si podvečerní koncert Pejtry Bajer Horské nebo například dětské tržiště či charitativní aukci na podporu Potravinové banky.

Bohatý doprovodný program zahrnuje skákací hrad, malování na obličej, vyrábění a sportovní stanoviště, rukodělné stánky, malování na obličej, tombolu a další.

Veškeré aktivity se konají POUZE za dobrovolný příspěvek na podporu organizace akce. 

Součástí akce bude i SBÍRKA POTRAVINOVÉ BANKY.
Budeme rádi, když přinesete nějaké trvanlivé potraviny, které můžete vhodit do sudu pro potravinovou banku, jež podporuje lidi v nepříznivé životní situaci.

Touto formou v Rodinném centru Jasmínka podporujeme samoživitele, kteří se v Jasmínce scházejí na podpůrných skupinách. Potravinová banka pomáhá nám, proto i my chceme přispět svou troškou do mlýna a pomoci Potravinové bance, a to se sběrem potravin pro potřebné.
Jste-li sami samoživitelé, rádi vás na nějaké z našich podpůrných skupin uvidíme, například 8.9. 2023 – https://rcjasminka.cz/podpurna-skupina-pro-samozivitele/

HLEDÁME:
Máte kreativního ducha? Tvoříte a vyrábíte?

Přijďte nás seznámit s vaší tvorbou a rozšířit řady řemeslných stánků na Líšeňském festivalu.

V případě zájmu o spolupráci kontaktujte koordinátorku Zuzanu Kruťovou na mailu rcjasminka@gmail.com.
Napište na mail, čím se zabýváte, jaké jsou Vaše výrobky a zašlete pár fotografií.
Těšíme se na budoucí spolupráci.