Líšeňský rodinný festival je náš vlastní dílčí projekt, jehož cílem je podpora celé rodiny.

V rámci programu je zajištěna společná zábava pro dospělé i děti (divadla, vystoupení, deskohraní, soutěže, vyrábění, trampolína, malování na obličej, rukodělné stánky a ochutnávky)                                                                                                                            

Dospělí se mohou účastnit celého programu s dětmi (kromě vybraných přednášek- v tomto případě je zajištěno hlídání dětí).

Projekt podporuje rozvoj komunity v Líšni. Právě na festivalu mají lidé možnost se na programu navzájem blíž seznámit v rámci různých zájmových skupin (výchova a rodičovství, deskové hry apod.) a do komunitních pravidelných akcí se posléze zapojit. Rozvoj komunity podpoří návštěva festivalu jako příležitosti pro setkávání sama o sobě.

Sekce dobrovolníků, která se tvoří při plánování a následné organizaci, je kapitola sama o sobě, jelikož dobrovolnická činnost je jedna z nejlepších forem, jak rozvinout občanskou angažovanost místních a zároveň podpořit každého jedince v tom, co umí a může nabídnout.

II. LÍŠEŇSKÝ RODINNÝ FESTIVAL

Vzpomínáte si na září minulého roku, kdy jste se mohli s dětmi přijít bavit na rodinný festival organizovaný Jasmínkou v prostorách komplexu Kotlanka? Akci si můžete připomenou v naši fotogalerii.

Za finanční podpory MČ Brno – Líšeň a Nadace Via; za materiální podpory Zmrzlinové kavárny, kavárny Kafe Mlýnek a Líšeňského pivovaru jsme si užili spolu s mnohými z vás velice příjemný a pohodový první ročník. Program byl zábavný i vzdělávací, na své si přišli děti i dospělí.

Organizace festivalu nás tak nadchla, že o víkendu 22.-23.5.2021 se můžete těšit na druhý ročník. V rámci programu již máme dohodnuté semináře se známou psycholožkou Vlaďkou Bartákovou a její Výchovu kluků a Výchovu holek. Těšit se můžete i na témata Rozvoj matematické mysli školkových dětí nebo Seminář pro ženy o sebelásce a sebepéči, také na večerní koncerty Aleny Střelečkové nebo skupiny Acha.

Děti si užijí zábavu u tvoření s Jasmínkou, na dětském vláčku či skákacím hradu, stejně tak u dětských divadelních představení nebo při muzikohrátkách či workshopu, kde si vyrobí vlastní hudební nástroj.

Mnohé aktivity jako divadla, koncerty a vyrábění budou zcela zdarma, či za dobrovolný příspěvek. Na přednášky, semináře a workshopy se budete moct přihlašovat zde na webu, kde najdete více podrobností.