Líšeňský  rodinný festival je náš vlastní dílčí projekt, jehož cílem je podpora celé rodiny.  
V rámci programu je zajištěna společná zábava pro dospělé i děti (divadla, vystoupení, kouzelník, soutěže, vyrábění, malování na obličej, rukodělná stanoviště)                                                                                                                            

Projekt podporuje rozvoj komunity v Líšni.  
Právě na festivalu mají lidé možnost se na programu navzájem blíž seznámit v rámci různých zájmových skupin a do komunitních pravidelných akcí se posléze zapojit. Rozvoj komunity podpoří návštěva festivalu jako příležitosti pro setkávání sama o sobě.

Sekce dobrovolníků, která se tvoří při plánování a následné organizaci, je zvláštní kapitola, jelikož dobrovolnická činnost je jedna z nejlepších forem, jak rozvinout občanskou angažovanost místních a zároveň podpořit každého jedince v tom, co umí a může nabídnout.

LÍŠEŇSKÝ RODINNÝ FESTIVAL

Vzpomínáte si na minulé ročníky, kdy jste se mohli s dětmi přijít bavit na rodinný festival organizovaný Jasmínkou za spolupráce KCL a Kamzíků v prostorách komplexu Kotlanka? Akci si můžete připomenou v naši fotogalerii.

Za finanční podpory MČ Brno – Líšeň; za materiální podpory kavárny Kafe Mlýnek, Líšeňského pivovaru a firmy Nekupto si jistě opět užijeme velice příjemný a pohodový den. Čeká nás zábavný program pro děti i dospělé.

V sobotu 18.5.2024 se můžete těšit na program od 13.00-19.00!

Čeká vás dětské divadelní představení. Pohádka O Kulišákovi v podání divadla Prkno.

Nevšední zážitek si užijete se dvěma klauny z Labil Bones a jejich vystoupením Za čárou.
Taneční skupiny Friday Dancers a Hurriya nás seznámí s jejich improvizačním břišním tancem.
Ústa dokořán budete mít při podivování se nad kouzelnickým uměním Michala Ondřeje
A užijete si dále SWAP jarního a letního oblečení či barefoot bazárek.

Bohatý doprovodný program zahrnuje skákací hrad, malování na obličej, vyrábění a sportovní stanoviště, rukodělné stánky, malování na obličej, tombolu a další.

Veškeré aktivity se konají POUZE za dobrovolný příspěvek na podporu organizace akce. 

Součástí akce bude i SBÍRKA POTRAVINOVÉ BANKY.
Budeme rádi, když přinesete nějaké trvanlivé potraviny, které můžete vhodit do sudu pro potravinovou banku, jež podporuje lidi v nepříznivé životní situaci.

Touto formou v Rodinném centru Jasmínka podporujeme samoživitele, kteří se v Jasmínce scházejí na podpůrných skupinách. Potravinová banka pomáhá nám, proto i my chceme přispět svou troškou do mlýna a pomoci Potravinové bance, a to se sběrem potravin pro potřebné.
Jste-li sami samoživitelé, rádi vás na nějaké z našich podpůrných skupin uvidíme, například 17.5. 2024 – https://rcjasminka.cz/podpurna-skupina-pro-samozivitele/

HLEDÁME – dobrovolníky na akci: 
Máte kreativního ducha? Tvoříte a vyrábíte?
Komunikujete rádi s dětmi i dospělými?
Chcete stát součástí příprav a být na stanovištích součástí týmu žen z Jasmínky, které budou malovat na obličej, doprovázet děti u soutěžních aktivit nebo u výtvarného tvoření?
Či umíte fotit nebo točit a stříhat videa?

Odměnou vám bude poznání zázemí Jasmínky, seznámení se se skvělými ženami z Jasmínky, navázání bližší spolupráce s námi (ze které může vzejít například i budoucí lektorování), nová zkušenost.
Lze zvládnout společně i s většími samostatnějšími dětmi…

V případě zájmu o spolupráci kontaktujte koordinátorku Alenu Klečkovou na telefonním čísle:  737 027 728.
 
Těšíme se na společné zážitky.