Za projektem Jasmínka stojí parta mladých žen, matek, které se rozhodly realizovat a vytvořit komunitní rodinné centrum v Líšni. Od samého začátku jsme svou prací, pílí, za pomoci manželů a kamarádů vytvořily z nepříliš hezky vypadajícího prostoru příjemné a útulné rodinné centrum.

Alča

Jsem předsedkyní spolku Rodinné centrum Jasmínka, z.s.

Starám se o:

– tvorbu harmonogramu veškerých aktivit centra

– komunikaci s lektory

– organizaci kroužků, workshopů, přednášek

Zuzka

Jasmínka je pro mě vedle mého syna takovým druhým dítětem. Stála jsem u jejího početí, zrodu i prvních krůčků. Jsem místopředsedkyní spolku Rodinné centrum Jasmínka, z.s.

Za svůj zatím krátký život už mě “dcerka” hodně naučila a i díky ní rostu v různých oblastech a zrcadlí mi mnoho zajímavého. Na rozdíl od svéhlavého a akčního synka, Jasmínka je trochu klidnější holčička, nedá mi však spát zejména po nocích. 

A to proto, že v Jasmínce se věnuji:

– dotačním žádostem, vedení úspěšných dotačních projektů  

– navazování spolupráce s partnery nebo sponzory

– marketingu, PR

– spolupráci zejména s Alčou a Verčou

Verča

Do Jasmínky jsem se dostala celkem náhodou, ovšem už v roce 2020 mi zaplnila velkou část mého volného času a od roku 2021 se stala součástí i mého pracovního života.

Mám na starosti:

– veškerou administrativu a proces přihlášek na kroužky, tábory a akce

– organizaci narozeninových oslav

– koordinaci i lektorování letních příměstských táborů

– email, částečně facebook a webové stránky

Práce na tomto projektu je pro mě především cestou ke zlepšování komunikace s lidmi a své vlastní asertivity. Největší odměnou jsou pro mě vaše spokojené tváře na našich kroužcích, oslavách koloběhu roku, rodinném festivalu či letních táborech.


Eliška

Jasmínka pro mě od začátku znamená příležitost být součástí něčeho většího, co má smysl, kde si ženy a rodiny pomáhají, a kde sama mám možnost předat ostatním svoje zkušenosti a dovednosti. U zrodu Jasmínky jsem usilovala o vybavení a zútulnění vnitřních prostor s minimem finančních prostředků, většinou pomocí darovaného nábytku, hraček a ostatního vybavení.

Vytvoření loga Jasmínky a malba jasmínových květů na zdi centra naplnilo moji potřebu se v Jasmínce uplatnit i kreativně.

Jsem maminka čtyř dětí a podporuji zejména čerstvé maminky v kojení, nošení dětí v šátku a v kontaktním rodičovství. V Jasmínce se těmto tématům věnujeme na podpůrných skupinách a kurzech šátkování.

Lada

Krotitelka draků, krmička dravé zvěře, divoženka, deskomatka a radši se neptejte dál, co všechno jsem 🙂 Jsem ale hlavně máma dvou pirátů a jedné budoucí prezidentky. Snažím se, abych nezkazila žádnou legraci a v Jasmince mě nejčastěji najdete s kartami v ruce, protože spoluvedu Deskoherní klub. Pak mě můžete potkat na podpůrných skupinkách, já budu ta, kdo vám podá kávu a přidá úsměv ❤️  

Ivča

Jsem společenský člověk a ráda se s lidmi bavím, ať už je to s kamarádkou u kávy nebo s paní, která přišla na trhu k našemu stánku. Jasmínka pro mě znamená společnost přátel i místo pro naše setkávání.  Dává mi možnost podílet se na organizaci komunitních akcí, na kterých se přátelské vazby tvoří, děti se baví a jsou jim vidět ty krásné jiskřičky v očích.

Mám ráda, když se lidé setkávají, a proto mě potkáte festivalech, oslavách koloběhu roku nebo herničkách pro nejmenší.

Martina

Rodinné centrum Jasmínka mi dává pocit, že patřím do skupiny nadšenců, která dává smysl. Komunitní setkávání je přirozené na vesnicích, ale na velkých sídlištích tento aspekt tolik chybí. Myšlenka být u zrodu jednoho centra byla tolik lákavá, že jsem si řekla: Tak u toho nesmím chybět.

Mám radost, když vítám mnoho lidí na rodinných akcích během roku, líbí se mi, když si maminky doporučují kroužky Jasmínky na sociálních sítích. Letní příměšťáky jsou nejlepší v okolí. Každý svým střípkem přispívá k lepšímu životu a to mne baví,  protože to má smysl.

Mirka

Naše Jasmínka je pro mě přátelské místo, kde se můžu realizovat a seznamovat s lidmi z mého okolí.

V Jasmínce mě nejčastěji můžou potkat děti jako vedoucí na letním příměstském táboře. Příměšťáky si vymýšlím tak, aby bavily hlavně mě. Protože když se bavím já, jako vášnivá hráčka deskových her a milovnice světa Harryho Pottera a dalších fantasy a sci-fi světů, baví se zaručeně i ostatní. V mezidobí se snažím pomáhat na akcích, festivalech, občas něco vyfotím, přišiju (třeba úžasná poutka na ručníky), zašiju, ušiju (můžete se pokochat závěsem za gaučem, ale prosím nesahat) pro svůj dobrý pocit, že dělám něco pro hezčí a příjemnější prostředí v Jasmínce a jejím okolí.