Sportovní kroužek je zaměřen na přirozený a zdravý rozvoj dítěte již od jeho prvních krůčků. V motivující a zároveň nesoutěživé atmosféře s podporou rodičů si budou děti zkoušet a trénovat své fyzické i sociální dovednosti.

Zaměříme se na správný vývoj hrubé motoriky, dovednosti a hry zaměřené na tuto oblast pomohou dětem podporovat jejich sebedůvěru ve zdokonalování koordinace pohybu a prohloubit samostatnost. Sportovně-hravá pohybová činnost vede k udržení a zdokonalování tělesného vývoje a také podporuje a zlepšuje denní návyky v oblasti spánku a jídla, což je v batolecím věku velice důležité.

Pomocí her budeme také rozvíjet jemnou motoriku a podporovat aktivaci drobných svalů rukou, trénovat jemný pohyb a uchopení předmětů. To dětem pomůže ve zdokonalení úchopů, v lepší manipulaci s předměty a propojení oka a ruky či koordinaci očí. Hrubá a jemná motorika mají i kladný vliv na vývoj řeči, což je v tomto raném věku stěžejní. Budeme trénovat i sociální dovednosti, samostatnost, kamarádské fungování ve skupině a trpělivost, kterou podpoříme pravidelnými rituály na přivítanou a při loučení nebo i během her.

Kdy: čtvrtek 9:45–10:45
Termín: 1. 3. 2021 – 25. 6. 2021
(počet lekcí 17 + poslední týden červen/červenec = náhradový týden v případě absence lektora během pololetí)
Cena: 1 100 Kč
Věk: 1–2 roky (s rodiči)
Kapacita: 12 dětí
Lektorka: Mgr. Simona Řičánková – máma dvou malých akčních dětí, samoživitelka, trenérka tenisu, s bohatými zkušenostmi z práce s dětmi v MŠ, v klubech, na táborech.

Přihlášení:

Omlouváme se, ale už není možné přihlašovat se do kroužků jako náhradník. Děkujeme za pochopení.