Sportovní kroužek je orientován na přirozený a zdravý rozvoj dítěte. V motivující a zároveň nesoutěživé atmosféře si budou děti zkoušet a trénovat své fyzické, sociální a mentální dovednosti.

Soustředit se budeme na správný vývoj hrubé motoriky, kterou budeme zdokonalovat pomocí her zaměřených na chůzi, běh, skákání, hopsání a možná i létání :-).
Také na další činnosti procvičující celkovou koordinaci pohybů a rovnováhu – dovednosti nejen na dvou nohách, ale i na jedné noze nebo pouze na rukou.

V tomto předškolním období je ve značném rozmachu i jemná motorika. Budeme se tedy věnovat rozlišování pravé a levé ruky, správnému úchopu, drobným pohybům rukou vyžadujícím velkou přesnost a míření.
Budeme trénovat i sociální dovednosti jako samostatnost, kamarádské fungování ve skupině a především spolupráci a trpělivost, kterou podpoříme pravidelnými rituály na přivítanou a při loučení nebo i během her.

Nedílnou součástí budou písničky a básničky, které u dětí podpoří rozvoj paměti, řeči i správné výslovnosti.

KDY:               středa 15:45–16:45 
TERMÍN:       
18. 9. 2023 – 19. 1. 2024 (počet lekcí 17),
                         lekce se nekoná 27.12.

 

VĚK:                3–6 let
KAPACITA:   
10 dětí (bez rodičů)

CENA:             2 100 Kč

**otevřené lekce**
Pokud není kroužek/kurz naplněn do maximální kapacity, je možné přijít jednorázově na tzv. otevřenou lekci.
Jednotná cena lekce je 150 Kč.
Je ovšem nutné se o této možnosti předem domluvit přímo s lektorkou na e-mailu eliska.krchnava@seznam.cz nebo na tel. 774 861 083.
**náhradníci**
Pokud nebudete moct na kroužek/kurz např. z důvodu nemoci přijít, nevzniká vám nárok na vrácení peněz, ale můžete využít možnosti za sebe poslat náhradníka.
Je nutné o této skutečnosti předem informovat svého lektora (před zahájením kroužku/kurzu od něj dostanete pokyny a kontakt pro tyto případy).

LEKTORKA: 
Eliška Krchňavá
– maminka čtyř dětí, které vede od malička k pohybu
– pohyb ji provází celým životem, má ráda běh a cvičení všeho druhu
– má zkušenosti s cvičením pro malé děti a 8 let vedla cvičení s dětmi v šátku pro maminky

Přihlášení:

Moc nás to mrzí, ale kapacita byla naplněna. Sledujte prosím naše stránky na Facebooku, kde se včas dozvíte o případných volných místech. Děkujeme.
 

Provoz Rodinného centra Jasmínka podporuje:
– městská část Brno-Líšeň,
– Statutární město Brno (odbor školství, odbor zdraví, odbor životního prostředí),
– Jihomoravský kraj