Seminář bude rozčleněn do několika pestrých bloků:

1) Představení stavebnicového systému ze dřeva na podporu technického vzdělávání, v podobě materiálu – lišty z tvrdého dřeva o 16 ti velikostech – násobcích čtverce 1,6cm x 1,6cm x 0,3cm. Možnosti využití jako učební pomůcky bez pevného spojování dílků, jakož i slepováním modelů a pomůcek podle návodů, disperzním lepidlem. Prohlídka vystavených modelů, sestavených objektů a pomůcek. Další prezentace fotodokumentací a videem.   

2) Praktické cvičení, sestavování dřevěných konstrukcí bez slepování, umisťováním lišty o síle 0,3cm, délce 26cm a šířce 1,6cm (velikost č. 16) podle zadání, na hranu.      

3) Praktické cvičení, sestavování dřevěných konstrukcí bez slepování, umisťováním stejné lišty č. 16 na plochu, podle zadání.                                                                                 

4) Představení vybavení minidílny pro další úpravu materiálu – lišty č. 16, dřevěné kulatiny, pro práci v rámci předškolního, prvostupňového a volnočasového technického vzdělávání. Praktická práce s materiálem a nářadím – pilka na železo, zahradnické nůžky, brusný papír, aku šroubovák, vrták do železa a do dřeva, malé stolařské svorky a  pokosnice. Výroba dřevěné pokosnice pro krácení lišty č. 16, plnící i upínací funkci, při vrtání otvorů do lišty. 

5) Výroba dřevěné krabičky a modelu auta podle plánků, slepováním disperzním lepidlem z připravených dílků lišty velikosti č. 1 – 15, dřevěných koleček a kulatiny, krácení kulatiny, vrtání otvorů, obrušování materiálu.                           

Diskuze nad didaktickým využitím představovaného systému v pedagogické praxi účastníků, se zkoumáním jeho uplatnění v mezipředmětových vazbách.                          

Vzdělávací cíl:
získání praktických zkušeností při využití stavebnicového systému v polytechnické výchově a seznámení se s možnostmi jejího zařazení při výuce jiných předmětů. 

Seminář je akreditován MŠMT – 15157/2022-4-635.

KDY:                  pátek 2. 12. 2022, 8:30–15:00
CENA:               1 990Kč/osoba
PRO KOHO:    učitelé MŠ, 1. stupně  ZŠ, ŠD, pedagogové volného času

KAPACITA:       10-15
CO S SEBOU: 
– dobrou náladu 
– zápisník a tužku

LEKTOR:
Samuel Fojtů
– již od roku 2000 se zabývá výrobou skla pro malovanou vitráž a výrobou dřevěného materiálu na stavbu dřevěných modelů
Řadu let lektoruje: výtvarné dílny malované vitráže, tvůrčí dílny s lepením dřevěných modelů pro MŠ,  I a II. st. ZŠ – projektové dny, semináře pro učitele MŠ v oblasti tech.
Publikační činnost: Pracovní listy pro stavění dřevěných modelů
Je t
vůrce systému na podporu technického vzdělávání dětí MŠ, ZŠ, volnočasových aktivit, SAMI-systém.
Více na https://sklenenezavesy.estranky.cz/         

Přihlášení:

STORNO PODMÍNKY:
– při odhlášení Vám bude účtován poplatek 10% z ceny = manipulační poplatek za vynaložené administrativní úkony
  spojené se stornem
– při odhlášení méně než 5 dnů před konáním akce možnost vrácení kurzovného zaniká 
  V takovém případě máte možnost poslat za sebe náhradu – pošlete nám pak kontaktní údaje na tuto osobu na náš email rcjasminka@gmail.com

Stornování přihlášky je potřeba zaslat písemně na emailovou adresu rcjasminka@gmail.com