Každý měsíc se setkáváme s Radkou Kořenářkou, která nás učí jednoduché a eco-friendly recepty na výrobu domácí kosmetiky. Jednoduše, aby si každý, kdo má chuť a chvilku času, dokázal doma namíchat základní pomocníky v péči o tělo (a duši), mohl si zvolit ingredience a oblíbenou vůni.

V červnu si vyrobíme pleťový krém. V běžném krému platíme hlavně za vodu a ropnou vazelínu a někde na konci se krčí účinné látky. Nemluvě o škodlivých syntetických parfémech.

My se naučíme, jak si vyrobit výživný pleťový krém z kvalitního rostlinného oleje plného vitamínů a minerálů, voňavé květové vody a šetrného rostlinného emulgátoru.

*Pronikneme do tajů emulgace (spojení vody a oleje)
*Povíme se rozdíly mezi emulgátory a jak vybrat ten vhodný
*Krém si ještě vylepšíme účinnými látkami – koenzym q10, panthenol, extrakt ze zeleného čaje nebo šípků

Vyrobíme si:
pleťový krém – s levandulovou nebo růžovou vodou (pokud by vám nevoněla ani jedna, dá se použít voda čištěná)

Přínosy:
– odnesete si přírodní krém za cenu VÝHODNĚJŠÍ NEŽ V OBCHODĚ a ještě se jej naučíte SAMI vyrobit!
– strávíte voňavé dopoledne u tvořivého stolu
– naučíte se emulgovat
– uděláte radost sobě nebo někomu blízkému
– do vašeho krému si můžete nakapat rozličné esenciální oleje (vlastní kombinace vůní bývá většinou nejzábavnější částí 🙂

Kdy: čtvrtek 18. 6. 2020, 9:30–11:00
Cena: 350 Kč / osoba
Věk: dospělí, děti od 10 let
Je možné zajistit hlídání v přilehlé herničce. Zájem pište do poznámky v přihlášce. Budou-li minimálně 3 zájemci o hlídání, budeme vás telefonicky informovat. Cena za dítě 50 Kč.
Kapacita: 3–12
S sebou: skleničku nebo kelímek o objemu alespoň 50 ml. Nemáte-li, nevadí, nádobky k dispozici budou.
Pro děti přezůvky.

Lektorka: Radka Balcarová alias Radka Kořenářka – maminka čtyřletého Lucase, lektorka kurzů přírodní kosmetiky a drogerie, velká milovnice přírody. Již 6 let se zabývá výrobou domácí přírodní kosmetiky. V současnosti dálkově studuje přírodní kosmetiku podle principu Slow a aromaterapii na Institutu E.S.B. Aromaterapia integrada v Barceloně. Na webu jaktak.cz můžete najít některé její články s recepty (návod na bělící zubní prášek, bylinné extakty či oleje, kopřivový med nebo čokoládový fondant).

Přihlášení:

This Form has no fields.