Rádi byste spolu s námi pomáhali nedonošeňátkům, ale neumíte háčkovat?

Nebo háčkovat umíte a chtěli byste strávit příjemné zimní dopoledne v kruhu stejně naladěných lidí při činnosti podporující dobrou věc a povídáním a sdílením nejen k tématu nedonošených miminek?

Kdo ještě háčkovat neumíte, naučíte se háčkovat čepičku pro miminko na doma.
Kdo už jste v háčkování zdatnější, naučíte se uháčkovat chobotničku. 

Myšlenka vznikla v Dánsku, kde odborníci zjistili, že předčasně narozená miminka, která objímají chobotničky v inkubátoru a držící se jejich chapadel, mají pravidelný srdeční tep, lépe dýchají a jsou klidnější. Chapadla chobotniček dětem pravděpodobně připomínají pupeční šňůru, a proto netahají za potřebné sondy a hadičky.

V České republice se ročně narodí více než 9000 dětí předčasně a první dny a týdny po předčasném porodu jsou velmi náročné! Drobné dárky může vyrábět kdokoliv – malý dárek v tento moment dokáže maminky obrovským způsobem potěšit a udělat jim radost v jejich nelehké situaci. A nejen díky těmto momentům maminka ví, že v této chvíli v tom není sama.

Za nedonošené se považují děti narozené od 24. do 37. týdne těhotenství a děti s nízkou porodní hmotností od 500 gramů do 2,5 kilogramu.

 

Pokud budete chtít lektorka Šárka předá vámi uháčkovanou čepičku v porodnici Obilní trh na neonatologii.
Nebo Vás třeba tato činnost tak chytne u srdce a u háčku, že uháčkujete plnou krabici a pošlete ji do potřebných nemocnic sami :-).

Budete si se Šárkou povídat i o tom, jaký vlastně mají chobotničky pro nedonošeňátka význam. Šárka je také maminkou předčasně narozeného chlapečka.

KDY: 4. 12. 2022 9:00–12:00
CENA: 150 Kč
VĚK: dospělí (přijít můžete i s dětmi, které si mohou hrát v herničce)
KAPACITA: neomezená
S SEBOU: pokud si chcete vzít vlastní háček a přízi tak ideálně – příze Tulip nebo Perla, háček č. 5 nebo č. 6

LEKTORKA:
Šárka Matějková – sama je maminkou předčasně narozeného chlapečka a ve volných chvílích se věnuje háčkování pro nedonošeňátka.

Odesláním přihlášky a platby účastník prohlašuje, že splňuje aktuální  podmínky pro vstup v souladu s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Přihlášení:

This Form has no fields.