Naše děti tráví hodiny před obrazovkami. Často z toho nemíváme nejlepší pocit, ale také nevíme, co s tím dělat. Zvlášť nyní, když děti každý den plní školní povinnosti, které je potřeba udělat doma a na počítači. Kolik času by děti měly trávit s technologiemi? Pro učitele, děti i rodiče je škola na dálku zcela nová a nepředvídatelná situace. Jak se s ní vypořádat?

Jak zůstat klidnými ve složitě neklidných časech, jež právě začaly. Hltáme zprávy z internetu, čteme, posloucháme, snažíme se to pochopit. Jak se žije s permanentní nejistotou a jak se nenechat zahltit informacemi?

Co přináší digitalizace společnosti? Jaká budoucnost čeká naše děti a jak je na ni nejlépe připravit?

Odrazovým tématem našeho online setkání bude digitalizovaná škola, ale může se stát, že se záhy dostaneme k hlubším a širším tématům…

Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí?
Jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let?
Jak to vnímají samotné děti? Co se v nich odehrává? A co se odehrává v nás?

Potřebuje se dítě dívat na televizi? Je dobré, když se na pár minut zklidní u počítače? Když dám dítěti mobil, ocitne se ve větším bezpečí? Anebo ve větším nebezpečí?

Kdy: webinář si můžete pustit kdykoliv
(po vyplnění přihlášky a zaslání platby na účet vám pošleme odkaz ke stažení)

Cena: 150 Kč

Věk: dospělí (vzhledem k online prostředí přítomnost dětí není problém)

Technické požadavky:

  • stačí vám telefon, tablet nebo počítač s připojením na internet
  • po uhrazení částky na účet RC Jasmínka vám pošleme odkaz na google místnost, kde bude webinář v daný den a čas probíhat
  • přihlašovat se můžete už od 16:00, kdy administrátor na základě mailu z přihlášky a přijaté platby potvrdí váš vstup do místnosti

Lektor: Jan Kršňák – věnuje se intuitivní pedagogice a spolupracuje s Institutem pro podporu inovativního vzdělávání, kde objevuje a rozvíjí svět alternativních škol. Je spoluautorem knihy rozhovorů o inovativních školách “Jak se učí živě?”. Založil stránky www.digideti.cz , kde jsou rodičům nabízeny rady a inspirace, jak postupovat s výchovou dětí běhajících mediální krajinou.
O prázdninách putoval pěšky a BEZ telefonu z Prahy do Beskyd :-).

Přihlášení:

Moc nás to mrzí, ale webinář již proběhl. Sledujte prosím naše stránky na Facebooku, kde se dozvíte o dalších akcích. Děkujeme.