Dětské knihy dokáží zázraky! Přiblíží nejrůznější témata a životní pravdy, rozvíjí dětské přemýšlení a představivost a mnoho dalšího. Společné čtení upevňuje pouto mezi vámi a vašimi dětmi.

A hlavně je to zábava!

Pokud chceme, aby v budoucnu naše děti četly a získaly vztah ke knihám, je potřeba začít mnohem dříve. Když budeme vést děti ke knihám již od mala a sami půjdeme příkladem, pak je více než pravděpodobné, že děti uvěří, že čtení je smysluplné a stojí za vynaložený čas a energii!

A CO VÁM SEMINÁŘ DÁ?

  • možnost sdílet s ostatními své zkušenosti a problémy, se kterými se u svých dětí potýkáte;
  • tipy a ukázky, jak s dětmi číst a jak rozvíjet jejich přemýšlení;
  • doporučení na osvědčené knihy a možnost se do nich začíst;
  • seznámení se s konceptem čtenářských dovedností (shrnování, předvídání, propojování).

Dotazník pro lektorku, kdybste měli chuť a čas vyplnit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQxX0iQBHBm1vNnRlkYrXF8nkwez7ilSKZvANzJE5wyHOEBQ/viewform

Kdy: 27. 3. 2020 od 16:00 do 19:00
Cena: 200 Kč
Věk: dospělí (bez dětí)
Je možné zajistit hlídání v přilehlé herničce. Budou-li minimálně 3 zájemci o hlídání, budeme vás telefonicky informovat. Cena za dítě 50 Kč.
Kapacita: 7–25 osob
Lektorka: Mgr. Martina Holková – máma dvou dětí (3 a 5 let), „nečtenářů“. Lektorka seminářů pro pedagogy o kritickém myšlení a čtenářské gramotnosti (organizace NaZemi).
Zakladatelka FB skupiny „Pro rodiče: čtenářství u nejmenších dětí“ –
https://www.facebook.com/groups/372934889943528/permalink/411577226

Přihlášení:

Moc nás to mrzí, ale kapacita byla naplněna. Sledujte prosím naše stránky na Facebooku, kde se včas dozvíte o případných volných místech. Děkujeme.