Seminářem provází Mirka Misáková a poradí Vám, jak si pomocí domácích léčivých her usnadnit život s dětmi, omezit vztek, bezmoc a smutek u sebe doma.

„Rozumíme terapeutickému hraní, které zvládne každá rodina. Přineslo k nám domů větší harmonii, omezilo smutky a vzteky, život s dětmi je teď mnohem lehčí.
A to bychom přáli každému. Protože rodičovství je náročná záležitost! Rádi vás do léčivého hraní uvedeme, abyste i Vy mohli zažívat méně bezmoci a více pohody.“

Náplň semináře:

  • Vysvětlení osmi typů her – mocenské, pokračovací, regresní, symbolické, dotýkací, nesmyslové, kooperativní, shledávací. Vysvětlení, které a proč mi půjdou a nepůjdou hrát. Jak to souvisí s bolístkami z dětství.
  • Nejsilnější devátá hra – skutečně společný čas. Magický nástroj a jak ho používat.
  • Vynalézáme hry za běhu – jak funguje spolupráce a hranice.
  • Zamyšlení nad tím, že nikdo není strašný rodič, souvislosti tlupa kdysi, nukleární rodina dnes.
  • Rodičovský hněv.

Co nám ještě seminář může dát:

  • Inspiraci od různých škol respektujícího rodičovství (Solter, Aldort, Karp, Wild, Liedloff). „Děti jednají dobře, když se cítí dobře.“ Projdeme si různé hry, odnesete si domů konkrétní příklady a návody.
  • Pochopíme naši dobu. Co se to dnes děje, že rodiny potřebují zvláštní hry? (David Abram, evoluční rodičovství)
  • Probereme si hlouběji, co komu brání být obecně víc hravý. Určitě si o výchově hodně čtete, ale ke skutečné změně nedochází jen příjmem informace. Společně prozkoumáme, jaké asi u nás mohou nastat s hraním překážky a jak je překonat.
  • Navrhneme si akční plán pro pravidelný skutečně společný, hravý čas s dětmi. Zkusíme posunout vnitřní přesvědčení, která nás zastavují a točí v začarovaném kruhu.

Ukázky her na www.lecivehrani.cz nebo FB Bereme hraní vážně.

Kdy: sobota 22. 2. 2020 – 10:00–17:00 (13–14 hod pauza na oběd)
Cena: 400 Kč (v ceně semináře je celá přednáška na videu; pokud budete potřebovat odejít dřív, budete mít vše k dispozici; doporučujeme však zařídit si hlídání na celou dobu, protože zažít si celou přednášku s Mirkou naživo je nejlepší)
Věk: dospělí
Kapacita: 30 osob
Lektorka: RNDr. Mirka Misáková – informatička, analytička, ale především máma, která na základě literatury od Alethy Solter zpracovala koncept Léčivého hraní. Léčivé hraní s dětmi opravdu funguje, vztekání dětí je omezeno na minimum.

Přihlášení:

Moc nás to mrzí, ale kapacita byla naplněna. Sledujte prosím naše stránky na Facebooku, kde se včas dozvíte o případných volných místech. Děkujeme.