Kdy:         pondělí 19. 7. 2021 – pátek 23. 7. 2021

Čas:         v Jasmínce budeme děti přijímat už od 7:30, nejpozději však v 8:30, kdy bude zahájen program pro všechny. Vyzvedávat si děti můžete od 15 hodin, nejpozději však v 16:30

Cena:         2 300 Kč (v ceně je zahrnuta strava, pojištění, doprava, program, materiály k programu)

Věk:         děti 6–12 let

Kapacita:     20

Co s sebou:     přezůvky, flašku na pití, oblečení a obuv do terénu, opalovací krém, pokrývku hlavy, přiměřeně velký batůžek, šalinkartu (kdo má – dalekohled, lupu)

V případě samostatného odchodu dítěte – písemné potvrzení od rodičů (se jménem dítěte, časem odchodu, kontaktem na zákonného zástupce a potvrzením, že zákonný zástupce přebírá za dítě po jeho odchodu zodpovědnost).

Program

Všechny děti jsou zvídavé a chtějí zkoumat svět kolem sebe. Baví vaše dítko provádět různé pokusy a pozorování? Miluje pobyt v přírodě a nemá problém ujít pár kilometrů, aby mohl nasbírat vybrané bylinky nebo sledovat život zvířat a rostlin v přírodě za Brnem? Pak je tento příměstský tábor pro vaše děti to pravé!

  • Jak v terénu určíme stáří stromu? 
  • Proč mají ptáci různé tvary zobáků? 
  • Co jsou to mimikry? Proč se živočichové přizpůsobují svému prostředí? 
  • Rozpustí se látka ve studené i teplé vodě za stejnou dobu?
  • Jak je možné, že strom nespadne, i když je tak vysoký? Proč kořeny rostou směrem dolů a jak dlouho může rostlina bez kořene vydržet? 
  • Jak voda putuje rostlinou? Dostane se až do listů? 
  • K čemu šneku slouží tykadla? Vidí hlemýžď? Jak rychle se pohybuje? 

Kromě zkoumání přírody na každém kroku budeme hrát i zábavné hry v přírodě, les se stane naším ateliérem a každý si vyrobí pár uměleckých výtvorů.Lektoři se pro tento tábor inspirují mimo jiné metodikami Učíme se venku https://ucimesevenku.cz/sady-ven/ a Svobodná hra https://svobodnahra.cz/ .

Stravování

Každý den mají děti zajištěný teplý oběd, pitný režim a odpolední svačinu. Je nutné, aby děti měly s sebou ráno v batůžku pití a dopolední svačinu. Pitný režim po zbytek dne bude zajištěn.

Lektoři        

Mgr. Zuzana Kruťová – máma 4,5 letého syna, studovala na Přf MU, s praxí 12 let jako učitelka přírodopisu a zeměpisu na ZŠ. Jezdila na turistické tábory jako vedoucí, miluje přírodu, bylinkaření a tvoření v přírodě. Aktuálně je průvodcem v inovativní brněnské ScioŠkole.

Jitka Sedláková – máma 5 letého syna, umělkyně tělem i duší v přírodě i v zázemí. Aktuálně pracuje v inovativní brněnské ScioŠkole.

Přihlášení:

(bez lomítka)