PŘÍRODOVĚDNÍ BADATELÉ Z LÍŠNĚ (PRO DĚTI 6–12 LET)

Kdy:         pondělí 17. 8. 2020 – pátek 21. 8. 2020

Čas:         v Jasmínce budeme děti přijímat už od 7:30, nejpozději však v 8:30, kdy bude zahájen program pro všechny. Vyzvedávat si děti můžete od 15 hodin, nejpozději však v 16:30

Cena:         2 200 Kč (v ceně je zahrnuta strava, doprava, program, materiály k programu)

Věk:         děti 6–12 let

Kapacita:     20

Co s sebou:     přezůvky, flašku na pití, oblečení a obuv do terénu, opalovací krém, pokrývku hlavy, přiměřeně velký batůžek, šalinkartu (kdo má – dalekohled, lupu)

V případě samostatného odchodu dítěte – písemné potvrzení od rodičů (se jménem dítěte, časem odchodu, kontaktem na zákonného zástupce a potvrzením, že zákonný zástupce přebírá za dítě po jeho odchodu zodpovědnost).

Program

Všechny děti jsou zvídavé a chtějí zkoumat svět kolem sebe. Baví vaše dítko provádět různé pokusy a pozorování? Miluje pobyt v přírodě a nemá problém ujít pár kilometrů, aby mohl nasbírat vybrané bylinky nebo sledovat život zvířat a rostlin v přírodě za Brnem? Pak je tento příměstský tábor pro vaše děti to pravé!

  • Jak v terénu určíme stáří stromu? 
  • Proč mají ptáci různé tvary zobáků? 
  • Co jsou to mimikry? Proč se živočichové přizpůsobují svému prostředí? 
  • Rozpustí se látka ve studené i teplé vodě za stejnou dobu?
  • Jak je možné, že strom nespadne, i když je tak vysoký? Proč kořeny rostou směrem dolů a jak dlouho může rostlina bez kořene vydržet? 
  • Jak voda putuje rostlinou? Dostane se až do listů? 
  • K čemu šneku slouží tykadla? Vidí hlemýžď? Jak rychle se pohybuje? 

Kromě zkoumání přírody na každém kroku budeme hrát i zábavné hry v přírodě, les se stane naším ateliérem a domů si každý odnese pár uměleckých výtvorů.

Stravování

Každý den mají děti zajištěný teplý oběd, pitný režim a odpolední svačinu. Je nutné, aby děti měly s sebou ráno v batůžku pití a dopolední svačinu. Pitný režim po zbytek dne bude zajištěn. 

Lektoři        

Mgr. Zuzana Kruťová – máma 3,5 letého syna, studovala na Přf MU, s praxí 12 let jako učitelka přírodopisu a zeměpisu na ZŠ. Jezdila na turistické tábory jako vedoucí, miluje přírodu, bylinkaření a tvoření v přírodě. 

Ing. Jana Procházková – máma 3 letého syna a vášnivá bylinkářka. Nadšená turistka, která na svých výpravách absolvuje techniky přežití v přírodě i se svým malým synem a těší se, až si techniky vyzkoušíme společně i na táboře.

Přihlášení:

Moc nás to mrzí, ale kapacita byla naplněna. Sledujte prosím naše stránky na Facebooku, kde se včas dozvíte o případných volných místech. Děkujeme.