Naše emoce, slova, myšlenky, jednání mají vliv na naše děti. Každé dítě je jiné, na každém se náš vliv projeví jinak. Všimli jste si, že s každým dospělým se Vaše dítě chová jinak? Čím to je? Přesně totiž zrcadlí každého dospělého, se kterým jsou v interakci.

Jedno z typů zrcadel spočívá v opakování a nápodobě. Dítě dělá přesně to samé, co vy a může vás tím pěkně vytáčet. Když jste vzteklí, křičíte, boucháte do stolu, vaše dítě to ve vzteku nejspíš bude dělat taky. Jestli vás tím dítě irituje a chcete, aby s tím přestalo, musíte s tím nejdřív přestat Vy.

Další zrcadlo je, když dítě svým chováním odráží Vaše chování nebo nějakou situaci tím, že reaguje určitým způsobem. Například pouštíte dětem písničky. Na začátku nastavíte pravidlo, že jen tři, ale děti vás přemluví ještě na další dvě. V tu chvíli se Vám to hodí, chcete ještě něco dodělat. Takto to děláte často. Pak to ale jednou myslíte vážně. Tři a dost. Další jim nepustíte a divíte se, že dělají scény. Rozčilujete se, že s nimi není žádná domluva. Co vám ty jejich scény zrcadlí? Vaši nekonzistenci.

A co teprve zrcadlení Vašich zranění z dětství? Když vás něčím děti vytáčejí, nebo se chovají nějak „nestandartně“, zamyslete se vždycky nad tím, jaký podíl na tom máte vy, proč to s Vámi tak rezonuje.

Nebo dokonce nemoc dítěte jako zrcadlo?

O všech typech zrcadlení bude řeč na přednášce a naučíte se číst v zrcadlech, které Vám děti nastavují. Přednáška Vám pomůže, abyste se prostřednictvím svých dětí dostali sami k sobě.

Kdy: sobota 12. 9. 2020, 16:00–18:00
Cena: 200 Kč / osoba (cena je dotovaná díky dotaci od ÚMČ Brno – Líšeň)
Věk: dospělí
Je možné zajistit hlídání v hlídacím koutku na probíhajícím Líšeňském rodinném festivalu. Zájem pište do poznámky v přihlášce. Cena za dítě 50 Kč.
Kapacita: 30
S sebou: otevřené srdce

Lektorka: Mgr. Jana Štrausová – učitelka na 1. stupni ZŠ, od roku 2005 se aktivně zabývá fenoménem “děti nového věku”.
Pořádá pravidelná meditační setkávání pro děti od 6 – 12 let. Provozuje poradenství – má vlastní terapeutickou praxi děti i dospělé. Více o lektorce na: www.janaterapie.cz

Přihlášení:

Moc nás to mrzí, ale kapacita byla naplněna. Sledujte, prosím, naše stránky na Facebooku, kde se včas dozvíte o případných volných místech. Děkujeme.